fbpx

SEO

Czym jest SEO?

SEO czyli search engine optimization to optymalizacja strony internetowej pod wyszukiwarki internetowe. Z punktu widzenia wyszukiwarek, SEO to próba ich oszukania, dostosowania strony pod wyszukiwarkę a nie użytkownika.

Zacznijmy od początku – wyszukiwarki internetowe takie jak Google, przeszukują internet w celu znalezienia stron internetowej, której zasoby najlepiej odpowiadają zapytaniom wprowadzanym przez użytkowników.

seo search engine optimization

Kto sprawdza czy dana strona jest lepsza czy gorsza dla użytkownika, który szuka jakiś informacji w sieci? Oczywiście nie robią tego ludzie tylko maszyny, boty inaczej nazywane algorytmami. To te mechanizmy sprawdzają naszą stronę i ją oceniają. Sprawdzają ile treści i jakiej jakości ma nasza stronę, jakie linki do niej prowadzą oraz czy strona szybko się ładuje. Elementów jakie mają wpływ na ocenę jest bardzo dużo, zaś SEO służy do tego aby przygotować stronę tak aby ta ocena była jak najwyższa. W tym artykule i kilku kolejnych postaramy się przyjrzeć niektórym z nich.