fbpx

Narzędzia do analizy SEO

Jak i gdzie przeprowadzić audyt SEO

Analiza strony www

Pierwsze z proponowanych narzędzi do analizowania strony internetowej znajdziecie pod  adresem https://tools.intensys.pl/

Sprawdzicie tam jakość swojej strony, informacje o właścicielu, serwerach hostingu oraz poczty internetowej. Ponadto jest tam narzędzie do badania pozycji strony w wyszukiwarce Google na konkretne słowa kluczowe.

Drugim serwisem wartym wypróbowania jest http://secureglass.net/seo-analizator – dostępny tam analizator sprawdza podstawowe sprawy związane z SEO (Search Engine Optimizatione), czyli opisy strony i zdjęć, nagłówki w treści strony, ilość i jakość linków, certyfikat SSL oraz wiele innych elementów wpływających na pozycję naszego serwisu w wyszukiwarce Google.

Kolejnym miejscem w sieci, jakie polecamy jest https://neilpatel.com/ – rozbudowane narzędzie, które pozwili wam przeanalizować linki przychodzące do waszej strony oraz pomoże opanować słowa kluczowe. Polecamy.

Strona https://www.seoptimer.com/ – przeanalizuje naszą stronę i przedstawi wyniki w pięciu kategoriach – SEO, Responsywność, Wydajność, Media społecznościowe, Bezpieczeństwo. Sprawdźcie sami.

SEO - optymalizaca

Narzędzia wspomagające SEO i pozycjonowanie stron.

Test prędkości od Google – strona na której sprawdzicie jak szybko ładuje się wasz serwis to – https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/ – narzędzie dostarcza Google więc dla nas bardzo ważne. 

Na koniec – serwis https://www.prepostseo.com/  z grupą narzędzi takich jak:

  • Kontroler plagiatów – sprawdzamy czy nasze teksty zamieszczane na stronie sa unikatowe w sieci.
  • Licznik słów – ile słów zawierają zamieszczane przez nas artykuły.
  • Jakie jest moje IP? – przydaje się podczas wykluczania naszego adresu IP z analizy w Google Analytics. Więcej o tym w artykule o analizowaniu ruchu na stronie.
  • Kreator linków zwrotnych.
  • Stosunek kodu do tekstu – im więcej tekstu a mniej kodu tym lepiej.
  • Sprawdzanie gęstości słów kluczowych
  • Generator mapy strony – sitemap.xml
  • i wiele innych