fbpx

Darmowe wideo i muzyka

Opowiedz opowieść

Materiały wideo zamieszczone na stronie internetowej, znacznie wzbogacają nasz przekaz. Filmy przedstawiające naszą usługę lub produkt w użyciu, mogą znacznie zwiększyć zainteresowanie nimi, a to znowu może wpłynąć na sprzedaż. Profesjonalnie przygotowany klip zdziała więcej niż nie jeden wpis czy artykuł.

W tym miejscu pojawiają się głosy – To jest drogie! Jak przygotować profesjonalny materiał wideo i nie wydać fortuny? To nie dla mnie!

Tak jak w przypadku darmowych zdjęć i grafik, o których pisaliśmy w artykule: darmowe zdjęcia i grafiki tak i w przypadku filmów, clipów oraz muzyki, istnieją w sieci miejsca, z których można bezpłatnie pobrać te materiał. 

Dzięki takim serwisom jak Canva czy Crello, możemy tworzyć rewelacyjne materiały wideo. Wszystko wykonujemy online bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania. 

darmowe wideo

Materiały filmowe tak samo jak grafika czy zdjęcia są również udostępniane na licencji CC0 czyli Creative Commons 0. Oznacza to że autor przeniósł utwór do domeny publicznej. Jednak niektóre materiału udostępniane są z zastrzeżeniem że nie można ich wykorzystywać w celach komercyjnych i/lub wskazanie autora tych materiałów jest obowiązkowe. Zanim pobierzecie i wykorzystacie materiały sprawdźcie ich licencję.

Więcej o rodzajach licencji znajdziecie w artykule – Co to jest licencja Creative Commons.

Serwisy z darmowymi filmami

Gdzie w takim razie szukać materiałów do naszych filmów? Pierwszym serwisem, o którym chcielibyśmy wspomnieć w naszym artykule jest videvo.net

videvo.net to miejsce w sieci gdzie znajdziecie darmowe filmy, animacje oraz muzykę. Znajdziecie tam też efekty dźwiękowe dla których na pewno znajdziecie zastosowanie. W większości materiały są udostępniana na licencji CC0 ale nie wszystkie. Zachęcamy do bezpłatnej rejestracji w tym serwisie – będziecie posiadać możliwość pobierania większej ilości materiałów oraz mieli wgląd do historii pobierania. Wasz profil publiczny będzie widoczny w sieci ponadto będziecie mogli udostępniać własne produkcje.